KategĂłria: Stout

Russian imperial stout

Magas alkohol tartalmĂș, erƑsen komlĂłzott sör, mely AngliĂĄbĂłl ered Ă©s hagyomĂĄnyosan a balti orszĂĄgoknak valamint az orosz birodalom rĂ©szĂ©re fƑztĂ©k. ÁllĂ­tĂłlag nagy nĂ©pszerƱsĂ©gnek örvendett a cĂĄri udvarban. Ma talĂĄn mĂ©g nĂ©pszerƱbb az amerikai hĂĄzisörfƑzƑk körĂ©ben, akik Ășj, amerikai alapanyagokkal kiszĂ©lesĂ­tettĂ©k a kategĂłria hatĂĄrait.

Amerikai stout

👃 Illat MĂ©rsĂ©kelttƑl erƑs pörkölt malĂĄta illat, gyakran pörkölt kĂĄvĂ©s, sötĂ©t csokis jegyekkel. Égett aromĂĄkbĂłl egy kevĂ©s megengedett. KözepestƑl nagyon alacsony komlĂłaroma, gyakran citrusos, gyantĂĄs amerikai karakterrel. Az…

Foreign extra stout

Eredetileg a magas fajsĂșlyĂș stout söröket a trĂłpusi piacra fƑztĂ©k, ez nĂ©ha a nevĂŒkben is megmaradt: “Tropical Stout”. NĂ©mely ĂŒveges, exportra szĂĄnt (vagyis erƑsebb) szĂĄraz vagy Ă©des stout szintĂ©n megfelelnek ennek a leĂ­rĂĄsnak. A Guiness Foreign Extra Stout-ot az 1800 –as Ă©vek elejĂ©tƑl fƑzik.

Zab stout

Angliåban az édes stout szezonålis våltozataként tekintenek rå, de åltalåban kevésbé édes és inkåbb a zabból nyeri a testét és komplexitåsåt, minthogy az édes stout esetében a tejcukorból.

Édes stout

Angol tĂ­pusĂș stout. HagyomĂĄnyosan „milk” vagy „cream” stoutnak nevezik, azonban ezt az elnevezĂ©st az angol törvĂ©nyek mĂĄr nem engedik, bĂĄr mĂĄs orszĂĄgokban tovĂĄbbra is hasznĂĄljĂĄk. A „milk”, vagyis „tejes” stout elnevezĂ©st az Ă©desĂ­tƑkĂ©nt hasznĂĄlt tejcukor miatt kapta.

SzĂĄraz stout

👃 Illat KĂĄvĂ©s, pörkölt ĂĄrpĂĄs Ă©s malĂĄtĂĄs aromĂĄk dominĂĄljĂĄk, de enyhe csoki, kakaĂł Ă©s/vagy nyers gabona jelleg is elƑjöhet kĂ©sƑbb. Legfeljebb közepesen alacsony Ă©szteressĂ©g jellemzi, diacetil nincs. Legfeljebb…