A Sörszövetség évzáró naggyűlésén szerettek volna elkápráztatni minket durva sör-étel párosításokkal, ezért Pif segítségével összedobtak egy alternatív menüt, amit akár az ünnepi asztalra is deportálhatunk a karácsonyi zabálások közepette. Alant látjátok a recepteket és a hozzájuk javasoltan párosítandó söröket. Küldjetek képet, ha valamit megvalósítottatok belőle!
Füstben lebegtetett gomba
A nagyméretű gombafejeket héjukban, mosás nélkül kezdjük el sütni! Mindössze annyi a dolgunk, hogy fejjel lefelé egy sütőlapra tesszük a gombákat, és 80-90 Celsius fokos sütőben készítjük addig, amíg elkezd könnyezni, és a zöldség a pereméig megtelik az ínycsiklandó lével.
Mit igyunk hozzá?
Gyümölcsös illatú, világos belga apátsági sört
Extra tipp:
Ha igazán komplex ízt szeretnénk a sörünkkel, akkor a kalap közepére nyomjunk egy mogyorónyi krémsajtot.
Thüringiai borjú kolbász
A lényeg, hogy tisztán húsból készíttessük el kolbászunkat. A fűszerezéséhez főleg majoránnát használjunk, némi lestyánnal és csomborral megbolondítva. Vékony serpenyőben vajon pirítsuk, amíg kipirosodik a bőre.
Velencei almamustár
Az almát egészben süssük ízlés szerinti puhaságúra, de úgy, hogy még biztonsággal ketté tudjuk vágni. Sütőben vagy grillen is elkészíthetjük és pluszban még izgalmasabbá tehetjük némi füsttel. Magos dijoni mustárral és leheletnyi akácmézzel tálaljuk.
Mit igyunk hozzá?
Gyümölcsös illatú, világos belga apátsági sört
Szent Jakab kagyló argentin rákfarokkal
Fontos, hogy a rákot és a kagylót nagyon hirtelen süssük 160-180 Celsius fokra előmelegített serpenyőben olívaolajon. Akár páncélban, akár anélkül sütjük, a lényeg, hogy éppen csak kérget kapjon.
Mit igyunk hozzá?
Üdén szénsavas világos ale típusú sört
Extra tipp:
A serpenyőbe tehetünk fokhagymát, citromlevet, az elkészült fogásunkat pedig tálalhatjuk csiraválogatással és yuzu citromos olíva olajjal.
Zöld pestós sajtkrém mártogatós
Jó minőségű tejszínes krémsajtot keverjünk el zöld pestóval és korai szüretelésű olívával. Tálaljuk poharakba grissinivel vagy bagett-tel és csíkokra vágott zöldségpálcákkal. Langyosan és hidegen is tökéletes előétel.
Mit igyunk hozzá?
Klasszikus cseh stílusú, malátás és nemeskomlós pilzenit
Extra tipp:
A roppanós friss zöldségek helyett tálalhatjuk hőkezelt bébi cukkínivel és bébi répával.
Egyben sütött májak
Ha nem grillen vagy füstön, hanem a konyhai sütőben készítjük, akkor alacsony hőfokon (légkeveréssel 90-100 Celsius fokon), zsírpapíron süssük. Tehetünk mellé kakukkfüvet, fokhagymát, alá pedig kicsi kacsa zsírt.
Mit igyunk hozzá?
Különleges komlózású vörös ale-t
Extra tipp:
A borjúmájról nem távolítjuk el a hártyát, mert ez védi meg majd sütés közben a kiszáradástól.
Hátszín gesztenyés burgonyakrémmel és fokhagymás erdei gyümölcsökkel
A húsból kétujjnyi vastag szeleteket vágassunk, majd vasserpenyőben (a lemezserpenyőnek nincs hőtartása és visszapuhul a hús) süssük minimum 220-240 Celsius fokos edényben. Mielőtt a serpenyőbe tesszük a húst, hintsünk bele egy csipetnyi sót. A hús kapjon erős kérget (2-3 perc) és ne mozgassuk, amíg sül.
Mit igyunk hozzá?
Markánsan kesernyés, pörkölt kávés ízvilágú, éjsötét lágert
Extra tipp:
Az ételekhez többféle zöldfűszer hajtást és csirát adjunk tálaláskor. Ezek nemcsak színesek, de zsengék, fűszeresek és pikánsak is.
Rákóczi túrós gönci baracklekvárral és wasabival
Édes sós tart formát készítünk, amelybe (a savjai miatt) gönci baracklekvárt és krémtúrót teszünk. Erre jön a klasszikus tojáshab, amelyet fűszerezhetünk citromborssal. A hab tetejét wasabis gönci baracklekvár dresszinggel húzzuk át.
Mit igyunk hozzá?
Narancsosan fűszeres, szűretlen, belga típusú búzasört
Extra tipp:
A dresszinghez tehetünk homoktövis velőt.
Ha nincs gönci barackunk, akkor használhatunk bármilyen baracklekvárt némi narancshússal eldolgozva.
A tehéntúrónkhoz ízlés szerint pici juhtúrót is keverhetünk.